W piątkowe popołudnie (26 maja, w godz. 16.00-19.30) w Klubie Wróblowice (ul. Niewodniczańskiego 74) będzie można wziąć udział w zajęciach ruchowych pod hasłem „Rodzinne przepychanki w rytmie capoeiry”, warsztatach plecenia wieńców i bukietów z polnych kwiatów, zatytułowanych „Plecie mama, plecie tata, plotę i ja!”, a także spróbować swoich sił w zumbie. W sobotę (27 maja, godz. 10.00-12.00) serdecznie zapraszamy maluchy (do 3 lat) z opiekunami do Klubu Iskierka (ul.  Żywiecka 44) na zajęcia „Jak się bawić z dziećmi? Zabawy i zabawki naszych dziadków i rodziców", podczas których zostaną zaprezentowane i przypomniane zabawy sprzed lat, m.in. kółko graniaste i rysowany teatrzyk. Tego samego dnia warto się też wybrać do Klubu Swoszowice (ul. Kolejarzy 71), gdzie od godz. 10.00-18.00 będą organizowane rodzinne atrakcje: warsztaty sensoryczno-rozwojowe, sensoplastyka dla rodzin, warsztaty sportów kreatywnych, rodzinna gimnastyka ogólnorozwojowa oraz rodzinny plener malarski (malowanie na drewnie).
Pełen wachlarz atrakcji będzie czekał również na wszystkich, którzy 28 maja (niedziela), w godz. 11.00–18.00 odwiedzą stoisko Centrum Kultury Podgórza na ternie zielonym przy TAURON Arenie Kraków, organizowane w ramach finału XI Święta Rodziny Krakowskiej. Podczas rodzinnych warsztatów graffiti rodzice pomogą dzieciom stworzyć ich wyjątkowego „sobowtóra”. Wspólnie będzie też można wziąć udział w rodzinnych konkurencjach ruchowych i rekreacyjnych. Dla najmłodszych (dzieci do 3 lat) z opiekunami przygotowaliśmy także zajęcia sensoryczne pod hasłem „Gordoniuszki” oraz zabawy ruchowe i  warsztaty ogólnorozwojowe zatytułowane „Kolorowe harce”. Dodatkowo, na plenerowej scenie XI Święta Rodziny Krakowskiej, wystąpią również młodzi artyści, na co dzień doskonalący swoje talenty muzyczne i taneczne w Centrum Kultury Podgórza: Kornelia Czerwiec, solistka, uczestniczka zajęć w ramach pracowni wokalnej Klubu Wola Duchacka, laureatka wielu konkursów wokalnych oraz grupa taneczna (dzieci w wieku 9-12 lat) z Klubu Wróblowice, która zaprezentuje choreografię „Enemy” (taniec współczesny).
Święto Rodziny Krakowskiej to ważne wydarzenie integracyjne organizowane w ramach miejskiego programu „Kraków stawia na Rodzinę”. Promuje wartości rodzinne, integrację wielopokoleniową, profilaktykę zdrowia, aktywny tryb życia, ciekawe formy spędzania wolnego czasu, zaangażowanie w sport, kulturę i sztukę. Równocześnie ukazuje Kraków jako miasto przyjazne rodzinie, atrakcyjne miejsce zamieszkania i pobytu. Co roku angażują się w nie miejskie i prywatne podmioty oraz instytucje, przygotowując szereg atrakcji kulturalnych, rekreacyjno-sportowych, rozrywkowych oraz edukacyjnych dla dzieci, rodziców, babć i dziadków.
Tegoroczna edycja ponownie będzie miała formułę trzydniową. Przez dwa pierwsze dni (26-27 maja/piątek-sobota) aktywności dla rodzin będą organizowane, równolegle w różnych punktach Krakowa – w podmiotach miejskich i komercyjnych, prowadzących działania na rzecz krakowskich rodzin. Natomiast wielki finał odbędzie się 28 maja (niedziela), w godz. 11.00–19.00  na terenach zielonych przy TAURON Arenie Kraków.
Udział we wszystkich aktywnościach organizowanych w ramach XI Święta Rodziny Krakowskiej jest bezpłatny, jednak  w przypadku niektórych z nich wymagane będą wcześniejsze zapisy. Szczegółowy program święta będzie dostępny na stronie www.kkr.krakow.pl wraz z informacjami na temat organizatorów poszczególnych aktywności oraz warunkami udziału.

Aktywności Centrum Kultury Podgórza w ramach XI Święta Rodziny Krakowskiej

PROGRAM

26.05/piątek | Klub Wróblowice (ul. Niewodniczańskiego 74)

  • godz. 16.00-17.30 | „Rodzinne przepychanki w rytmie capoeiry” – wspólny trening capoeiry oraz sprawnościowe konkurencje w grupach                        
  • godz. 16.30-18.00 | „Plecie mama, plecie tata, plotę i ja!” – rodzinne warsztaty  integracyjne plecenia wieńców/bukietów z polnych kwiatów
  • godz. 18.00-19.30 | Zumba dla wytrwałych – wspólny trening zumby, ćwiczenie choreografii i pokaz oraz konkurs na najbardziej wytrwałą rodzinę w maratonie zumby

27.05/sobota, godz. 10.00-12.00 | Klub Iskierka (ul. Żywiecka 44)

Zajęcia „Jak się bawić z dziećmi? Zabawy i zabawki naszych dziadków i rodziców" (dla dzieci do lat 3 z opiekunami) – w czasie zajęć zostaną zaprezentowane i przypomniane zabawy sprzed lat, m.in.: kółko graniaste, instrumenty i zabawki robione samodzielnie i rysowany teatrzyk.

27.05/sobota, godz. 10.00-18.00 | Klub Swoszowice (ul. Kolejarzy 71)

Dzień Rodziny w Klubie Swoszowice – w programie: warsztaty sensoryczno-rozwojowe, sensoplastyka dla rodzin, warsztaty sportów kreatywnych, rodzinna gimnastyka ogólnorozwojowa, rodzinny plener malarski (malowanie na drewnie)       

28.05.2023/niedziela | Tereny zielone przy TAURON Arenie Kraków

Stoisko Centrum Kultury Podgórza | godz. 11.00-18.00
  • Warsztaty „Rodzinne graffiti”
  • Rodzinne konkurencje sportowo-rekreacyjne
  • „WygiBobasy” gimnastyka dla niemowląt i małych dzieci – zajęcia sensoryczno-ruchowe dla rodziców z najmłodszymi dziećmi (od 5 miesiąca do około 3  roku życia)
  • „Kolorowe harce” – zabawy ruchowe oraz warsztaty ogólnorozwojowe dla dzieci do lat 3 wraz z rodzicami

Plakaty

Na skróty

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.