Od wielu lat działa tu Otwarta Pracownia Artystyczna Jacka Ożoga dla dorosłych. Ponadto, placówka jest również organizatorem „Festiwalu Artystycznego Dzielnicy X Swoszowice”, Małopolskiego Festiwalu Wokalno-Poetyckiego „Pora Wiatru”, Konkursu piosenki zimowej i świątecznej „Bożonarodzeniowa Szopa”, festiwalu twórczości przedszkolnej „5 minut przedszkolaka”, tematycznych pikników rodzinnych (m.in. realizowany wspólnie z Urzędem MK "Zdrowe żywienie, mądre myślenie" promujący zdrowy tryb życia), jak i konkursów plastycznych, recytatorskich czy literackich. Spośród wielu realizowanych projektów wymienić można "Moją wymarzoną książęczkę" z warsztatami literackimi i ilustracyjnym.

Dla dzieci i młodzieży

W Klubie Wróblowice działa Klub Rodziców, który oferuje zajęcia o charakterze edukacyjnym, integracyjnym i rozwojowym dla dzieci do lat 3 oraz matek i ojców oczekujących na potomstwo. Maluchy uczestniczą w zajęciach multisensorycznych, które uruchamiają i koordynują pracę zmysłów i ciała, ćwiczeniach umuzykalniających, wprowadzających elementy nauki języka angielskiego. Rozwijają też układ kostno-stawowy poprzez taniec i rozciąganie.

Dla nieco starszych maluchów – do lat pięciu – organizowane jest ognisko artystyczne oraz zajęcia baletowe.

Dzieci i młodzież w wieku szkolnym też nie będą narzekać na nudę! Klub Wróblowice ma w swojej ofercie zajęcia dla tych, którzy interesują się sztuką użytkową – ceramika, filcowanie, tkactwo, haft to niektóre z dostępnych propozycji. Można też wybrać zajęcia taneczne i taniec z elementami gimnastyki czy capoeirę. Uzdolnieni muzycznie mogą zapisać się na lekcje śpiewu i gry na instrumentach. Można próbować swoich sił podczas zajęć teatralnych, przyswoić tajniki fotografii i grafiki komputerowej, a nawet wziąć udział w warsztatach ogrodniczych.

W Klubie Wróblowice odbywają się również korepetycje z matematyki i języka polskiego.(indywidualne i grupowe).

Dla rodzin

Żeby skorzystać z zajęć w ramach Klubu Rodziców należy zaopatrzyć się w Kartę Klubu Rodziców. Dzięki niej wstęp na zajęcia i wydarzenia we wszystkich Klubach Rodziców działających w strukturze Centrum Kultury Podgórza jest bezpłatny. Honorujemy również Krakowską Kartę Rodzinną 3+ (KKR3+) oraz Krakowską Kartę Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem (KKRN, Karta dla Rodziny “N”). Obie karty to systemy ulg, przywilejów i uprawnień dla ich posiadaczy, funkcjonujące tylko w gminie miejskiej Kraków.

Krakowska Karta Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem uprawnia rodziców, dzieci niepełnosprawne i ich pełnosprawne rodzeństwo m.in. do 50 proc. zniżki w miejskich instytucjach kultury. Kartę wydaje Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia UMK, przy ul. Dekerta 24.

Krakowska Karta Rodzinna 3+ gwarantuje wiele ulg w instytucjach kultury, sklepach i punktach usługowych. Taką Kartę mogą otrzymać rodziny wielodzietne (posiadające co najmniej troje dzieci), zamieszkałe na terenie gminy Kraków, w których rodzice (rodzic) rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w urzędzie skarbowym właściwym dla osoby zamieszkałej na terenie Krakowa. Kartę taką wydaje Krakowskie Centrum Świadczeń UMK, przy ul. Stachowicza 18.

Z myślą o dorosłych i seniorach

W Klubie Wróblowice działa Otwarta Pracownia Artystyczna i odbywają się warsztaty dla dorosłych. Dostępna jest bogata oferta zajęć rekreacyjnych: body ball, fitness brazylijski, gimnastyka kręgosłupa, pilates czy flamenco. Seniorzy mogą skorzystać również z zajęć komputerowych.

Seniorów zainteresowanych zajęciami zachęcamy do zaopatrzenia się w Kartę Seniora Centrum Kultury Podgórza. Umożliwia ona darmowy udział w zajęciach w ramach Klubu Seniora, a także bezpłatny lub rabatowy wstęp na wybrane wydarzenia oferowane przez CKP i jego filie. Karta obowiązuje przez dany rok kulturalny tj. od września do sierpnia kolejnego roku.

Podgórze w Kulturze

Zachęcamy również do zaopatrzenia się w kartę „Podgórze w Kulturze”! Obejmuje ona darmowy lub rabatowy wstęp na wybrane przez Centrum Kultury Podgórza wydarzenia, spektakle, koncerty i imprezy we wszystkich filiach. Karta jest przyznawana na dany rok kulturalny.
Klub Wróblowice

Na skróty

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.